تیر ۵, ۱۳۹۶
آخرین مطالب
خانه » مشاوره تحصیلی » مشاوره تحصیلی عمومی(کلیه مقاطع)

مشاوره تحصیلی عمومی(کلیه مقاطع)

تکنیک هایی برای افزایش تمرکز و دقت

alt

تقویت تمرکز نیز مثل بسیاری از مهارت های دیگر نیاز به تمرین دارد.شاید در هنگام شروع ابتدا تغییرات کمی را حس کنید ولی پس از چند هفته متوجه پیشرفت های زیادی می شوید. ادامه مطلب »

نکات مهم و قابل توجه در تست زنی در آزمون ها

alt

زمانی را برای مرور تست بگذارید،ولی پاسخ ها را عوض نکنید مگر که اطمینان حاصل کنید پاسخ اول شما غلط بوده است.هر چه بیشتر بر سر سوال مردد باشید بیشتر سرگیجه می گیرید. ادامه مطلب »

موانع یادگیری درس ریاضی

alt

دانش آموزان در درس ریاضی به شدت وابسته به معلم می باشند. البته اگر دانش آموز فاقد انگیزه، پشتکار و علاقه کافی باشد حرفه ای ترین معلم نیز نمی تواند اثر بخش باشد. ادامه مطلب »

نکات مهم در مطالعه درس تاریخ

alt

یادگیری درس تاریخ همیشه برای بعضی دانش آموزان دشوار بوده است.در این نوشته سعی کرده ایم نکاتی را که کمک زیادی به بهبود یادگیری تاریخ می کنند در پورتال قرار دهیم. ادامه مطلب »

چگونه درس بخواینم که از درس خواندن خسته نشویم؟

alt

شاید بعضی ها از قبل تر خود را برای این امتحانات آماده کرده اند، اما ما در این مطلب قصد داریم روش هایی را برای کسانی که هنوز درس هایشان را مرور نکرده اند بیان کنیم تا در امتحانات پایانی، بهترین نتیجه را کسب کنند. ادامه مطلب »

امان از دست تاریخ ادبیات!؛ نحوه مطالعه تاریخ ادبیات

alt

در میان دانش آموزان رشته ی علوم انسانی کم تر کسی است که با درس تاریخ ادبیات مشکل نداشته باشد؛ برخی از زیادی حجم مطالب گلایه می کنند و گروهی مشابهت بیش از حد بین مطالب کتاب را علّت دشواری آن می دانند. ادامه مطلب »

چگونه از دانش آموزان موفق یاد بگیریم؟

alt

در سال های اخیر با فراهم آمدن امکان بررسی جزء به جزء رفتار های دانش آموزان برتر و خانواده های آن ها، گرایش به یادگیری و الگو برداری از آنان گسترش یافته است. ادامه مطلب »

تکنیک هایی موثر برای مطالعه و یادگیری مفید

alt

برخی از دانش‌آموزان در درس خواندن و به طور کلی بحث مطالعه، دغدغه‌هایی دارند، این دسته از دانش آموزان عنوان می کنند که علی رغم مطالعه فراوان، باز هم به آن نتیجه دلخواه و مدنظر خود دست نمی یابند. ادامه مطلب »