تیر ۵, ۱۳۹۶
آخرین مطالب
خانه » مشاوره تحصیلی » مقطع متوسطه دوم (دبیرستان)

مقطع متوسطه دوم (دبیرستان)

امان از دست تاریخ ادبیات!؛ نحوه مطالعه تاریخ ادبیات

alt

در میان دانش آموزان رشته ی علوم انسانی کم تر کسی است که با درس تاریخ ادبیات مشکل نداشته باشد؛ برخی از زیادی حجم مطالب گلایه می کنند و گروهی مشابهت بیش از حد بین مطالب کتاب را علّت دشواری آن می دانند. ادامه مطلب »

درس شیمی را چگونه مطالعه کنیم؟!

alt

"درس شیمی را چگونه بخوانیم؟! " این سوالی است که بیشتر دانش آموزان برای یادگیری درس شیمی از معلمان خود می پرسند و غالباً با پاسخ های متفاوت و متنوعی روبرو می شوند. ادامه مطلب »

روش صحیح مطالعه درس دین و زندگی

alt

دینی یکی از درس‌هایی بود که من در اوایل سال و حتی تا نزدیکی‌های عید در آن ضعف داشتم ولی در کنکور یکی از بالاترین درصدهایم (۹۴%) بود. پس اگر ضعف دارید هنوز هم دیر نشده، فقط هر چه سریع‌تر باید اقدام کنید. ادامه مطلب »

برنامه ریزی؛ توجیه، تعریف و راهنمایی

alt

شما برای برنامه ریزی موفق نیاز به وقت دارید و تا زمانی که برنامه ریزی نکنید وقت شما بر اثر بی برنامگی هدر می رود و با کمبود وقت مواجه می شوید . برنامه ریزی گام به گام شما را به هدف می رساند و درصد اضطراب شما را کم می کند؛ در نتیجه موجب افزایش کارایی و موفقیت بیشتر شما می شود. ادامه مطلب »

انتخاب رشته اول دبیرستان و دوراهی بین ریاضی و تجربی

alt

در انتخاب رشته سال اول دبیرستان رشته ریاضی را انتخاب کنم یا تجربی؟ این سوال و سوالات مشابه با آن، ابهامی است که در زمان انتخاب رشته بسیاری از دانش آموزان فارغ التحصیل اول دبیرستان به وجود می آید. ادامه مطلب »

موفقیت در تست زنی|چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟!

alt

اولین قدم برای کسب درصد مطلوب در این درس اینه که جایگاه خودتون را بشناسید،به آمار زیر که توسط کانون قلم چی منتشر شده توجه بفرمایید: دانش‌آموزان سال گذشته ی کانون که در کنکور ۹۲ شرکت کردند با میانگین تراز ۵۰۰۰ در کانون ، در کنکور زیست را حول و حوش ۲۰ درصد زدند.(۲ سوال از۱۰سوال)،میانگین تراز ۵۵۰۰ درس زیست را ۴۰ درصد زدند (۴ سوال از۱۰سوال) ... . ادامه مطلب »